دسته‌بندی نشده

کابل کواکسیال افشان | این 7 نکته مهم را قبل از خرید بدانید

کابل کواکسیال افشان

کابل کواکسیال افشان چیست؟

کابل کواکسیال افشان ، یک کابل الکتریکی است که مجموعه سیگنال های موجود در فرکانس های رادیویی (  RF) را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کند .

این فناوری از اوایل قرن بیستم میلادی آغاز شده است و این کابل ها به دلیل دوام و سهولت در نصب آن ها ، به منظور اتصال امکانات آنتن ماهواره به خانه ها و مشاغل ، مورد استفاده قرار می گیرند .

در رابطه با کابل کواکسیال بیشتر بخوانید:

4.7/5
لیست قیمت سیم و کابل آلومینیومی

انواع کابل کواکسیال افشان

کابل های کواکسیال در رنگ های مختلفی از جمله مشکی ، قهوه ای و سفید در دسترس هستند .

کابل کواکسیال افشان چگونه کار می کند ؟

کابل های کواکسیال یک انتخاب محبوب است زیرا طراحی محافظ آن ها به هادی مرکز اجازه می دهد تا در حالی که از آسیب و تداخل محافظت می کند ، اطلاعات را هم سریعاً منتقل کند .

حتما ببینید

برای مشاهده محصولات کابل کواکسیال بر روی دکمه زیر کلیک کنید

لایه های مختلف کابل کواکسیال افشان

کابل کواکسیال با حمل داده در مرکز رسانا کار می کند ، در حالی که لایه های اطراف محافظ هرگونه افت سیگنال ( که به آن افت ضعف نیز گفته می شود ) را متوقف می کند و به کاهش EMI کمک می کند .

لایه اول ، به نام دی الکتریک ، فاصله بین هادی هسته و لایه های بیرونی و همچنین برخی از عایق ها را فراهم می کند .

لایه های بعدی ، که به طور جمعی به عنوان سپر از آن یاد می شوند ، باعث می شود تکانه های الکتریکی و انتقال رادیو از آن خارج شود .

سرعت انتقال کابل کواکسیال افشان چقدر است ؟

میزان سرعت انتقال در کابل های نوع کواکسیال نیز به میزان 10 مگابیت بر ثانیه می باشد و البته ذکر این نکته هم لازم است که آن ها تا میزان 80 برابر از ظرفیت انتقال بالاتر از کابل های جفت مدل پیچ خورده را عرضه می کنند .

مزایای استفاده از کابل کواکسیال افشان

  • ارزان بودن
  • سیم کشی و نصب آسان
  • آسان جهت گسترش یافتن
  • مقاومت خوب در برابر EMI
  • حداکثر ظرفیت 10 مگابیت بر ثانیه
  • با دوام بودن
کابل کواکسیال افشان

مضرات کابل کواکسیال افشان

ضرر اصلی استفاده از کابل کواکسیال این است که خرابی تک کابل می تواند کل شبکه را از بین ببرد .

انواع کابل کواکسیال

دو مدل کابل کواکسیال افشان می باشد که یکی از آن دو نیز دارای امپدانس به میزان 75 اهم (Ω  ) و نوع دیگر آن از امپدانس به مقدار 50 اهم برخوردار است .

از کابل هایی با 75 اهم اغلب جهت سیگنال های از نوع ویدیویی بهره گرفته می شود ، در شرایطی که نوع 50 اهم آن برای بهره بردن از داده ها و همچنین ارتباطات نوع بی سیم به کار گرفته می شوند

از کابل کواکسیال افشان مدل RF جهت حمل کردن سیگنال هایی که موجود در فرکانس رادیویی است ، بهره برده می شود . آن ها کابل ورودی از نوع استاندارد در داخل تلویزیون ها می باشند و دارای یک پین منفرد هستند که روی قسمت ورودی RF بر روی دستگاه نصب می گردند .

کابل های RG-6 از رسانای عظیم تری برخوردار هستند ، لذا مقدار و نوع سیگنال مناسب تری را ارائه می دهند . آن ها دارای یک عایق مدل دی الکتریک بسیار ضخیم تری میباشند و با شکل محافظ متفاوتی ساخته شده اند و به آن ها اجازه می دهد سیگنال های سطح گیگا هرتز را به طور مناسب تری مدیریت کنند . از آن جا که این مدل از کابل از ضخامت کمتری برخوردار است ، می شود که آن را به آسانی در دیوار ها و یا در سقف ها نصب نمود .        

این کابل نیز دارای یک رسانای مرکزی بسیار نازک می باشد. این کابل نیز انتخاب مناسبی در یک دوره زمانی کوتاه مدت و انتقال دادن فرکانس به میزان پایین می باشد .

کابل RG-11 به دلیل ضخامت نسبت به انواع دیگر کابل کواکسیال به راحتی قابل تشخیص است که این امر کار با آن را دشوارتر می کند . با این حال ، سطح میرایی کمتری نسبت به RG-6 یا RG-59 ارائه می دهد ، به این معنی که می تواند داده ها را برای مسافت های طولانی تر حمل کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *