دسته‌بندی نشده

کابل پروفی باس چیست ؟

کابل پروفی باس چیست

کابل پروفی باس یک سیستم کاربردی گسترده در زمینه اتوماسیون است که در سال 1987 در آلمان از طریق شبکه‌ای شامل 21 شرکت و مؤسسه راه اندازی شد. بین PROFIBUS DP ( لوازم جانبی غیر متمرکز ) و PROFIBUS PA ( اتوماسیون فرایند ) تمایز قائل می‌شود. در این مطلب از مجله گویا کابل در مورد کابل پروفی باس چیست ؟ به طور کامل شرح داده شده است. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

معرفی ‌کابل پروفی باس

در صنعت تولید از PROFIBUS DP برای ارتباط سریع بین سیستم‌های کنترل و سنسورها و همچنین محرک‌هایی با سرعت داده حداکثر 12 مگابیت بر ثانیه استفاده می‌شود. با دارا بودن 43.8 میلیون دستگاه در سراسر جهان، کابل پروفی باس پرکاربردترین سیستم میدانی شرکتی در صنایع تولیدی و فرآوری است. از آن جایی که سرعت انتقال بیشتر در صنعت تولید مورد نیاز است، پروفینت یک سیستم مبتنی بر اترنت صنعتی را به عنوان یک سیستم پیشرفته معرفی کرد. پروفینت را می‌توان جانشین پروفی باس دانست و طی چند سال آینده به طور فزاینده‌ای جایگزین آن می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و خرید محصولات مورد نظر خود نیز می‌توانید به سایت مراجعه کنید.

کابل پروفی باس چیست


پس از آشنایی با کابل پروفی باس در صورتی که قصد خرید این کابل را داشتید می‌توانید وارد فروشگاه اینترنتی گویا کابل شوید و پس از مشاهده انواع کابل پروفیباس و مقایسه قیمت‌ها با یکدیگر اقدام به خرید نمایید.


کاربرد های کابل پروفی باس

در این مطلب از کابل پروفی باس چیست ؟ از پروفی باس عمدتا در صنایع تولیدی و فرآوری استفاده می‌شود. با این حال، امروزه کاربردهای مختلفی برای کابل پروفی باس وجود دارد. در بیشتر موارد این کابل‌ها به طور دائم در ماشین آلات و تجهیزات قرار می‌گیرند و به این ترتیب کابل‌هایی با یک هادی جامد یا یک هادی انعطاف پذیر که متشکل از 7 رشته می‌باشند نیز می‌توانند انتخاب شوند.

کابل پروفی باس

برای برنامه‌های کاربردی در زنجیره انرژی، لازم است از کابل‌های پروفی باس با سیم‌های رشته‌ای ریز استفاده کنید. علاوه بر این، یک ساختار کابل متصل به حرکت در زنجیره انرژی برای اطمینان از انتقال داده‌های ایمن در طول سال‌ها ضروری است. به همین دلیل کابل‌های زنجیره‌ای مخصوصا در تجهیزات و ماشین‌هایی مانند ربات‌ها، دستگاه‌های بسته بندی، ماشین آلات تولید و ابزارهای ماشین تأسیس شده است.

طول انتقال کابل پروفی باس چیست ؟

به موضوع حداکثر طول انتقال کابل پروفی باس یک موضوع مهمی می‌باشد که در اغلب موارد دست کم گرفته می‌شود و توجهی به آن نمی‌شود. به طور کلی باید در این مورد احتیاط کرد زیرا حداکثر طول کابل بسته به نوع کابل می‌تواند بسیار متفاوت باشد. یک کابل برای نصب ثابت و همیشگی از کابل‌های انعطاف پذیر دارای رطوبت کمتری است، که برای حرکات دائمی طراحی شده است. در نتیجه، طول انتقال آن‌ها نسبت به کابل برای نصب ثابت کمتر است.

کابل پروفیباس

بسته به محدوده کابل، کابل‌های زنجیره‌ای پروفی باس به صورت مکانیکی برای سفرهای حداکثر 400 متر یا بیشتر طراحی شده‌اند، اما سرعت داده‌های سیستم با افزایش طول کابل کاهش می‌یابد. تجربه ما نشان داده است که با پروفی باس طول کابل تا 70 متر بین دو تکرار امکان پذیر است. با این حال، این مقدار از طول بسته به شرایط محیطی و شرایط مورد نیاز کابل پروفی باس ممکن است متفاوت باشد.


مقاله‌های مرتبط :

1 . کابل مفتولی چیست ؟

2. کابل کواکسیال صوتی چیست ؟

3 . کابل مخابراتی چیست ؟


این مطلب از گویا کابل در مورد کابل پروفی باس چیست ؟ و هر آنچه که نیاز است شما در مورد این کابل بدانید شرح داده شده است. همچنین برای خرید کابل پرفی باس می‌توانید به سایت گویا کابل مراجعه نمایید.

2 دیدگاه در “کابل پروفی باس چیست ؟

  1. شایان محمدی گفت:

    ممنون از مطلب خوبتون. سایت های کمی پیدایی میشن در زمینه سیم و کابل اینقدر کامل باشن.

    1. gooyauser گفت:

      سپاس از نظر لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *