دسته‌بندی نشده

کاب شیلد چیست ؟

کابل شیلد چیست

در این مطلب از مجله گویا کابل به موضوع کابل شیلد چیست می‌پردازیم. کابلی که دارای یک لایه محافظ داخلی باشد را کابل شیلد می گویند. برای محافظت از اطلاعات جاری در کابل ها در برابر تداخلات مکانیکی و الکتریکی، کابل ها را شیلد دار می کنند. شیلد ها می توانند که از طریق لایه بیرونی کابل پوشش داد، که این شیلد ها می توانند از جس فلزات رسانا و مس و یا الومینیوم باشد. شیلد دار کردن به این گونه است که دو رشته سیم در کنار هم قرار داده و با یک بافت سیلد دار آن ها را پوشش می دهند. اگر که این کابل ها شیلد نداشته باشند زمانی که در مجاورت کابل ها ، نویز های الکتریکی قرار بگیرند کابل ها نمی توانند که پارامتر های صحیح را منتقل کنند و سیگنال هایی که دریافت می شوند دارای اعوجاج و خطا می باشند.

کابل شیلد دار چیست

این کابل ها در مصارف شبکه های مخابراتی ، شبکه های کامپیوتری و یا شبکه های انتقال تصویر هم چون دوربین های مدار بسته  استفاده می شوند. یک کابل شیلد خوب دارای این ویژگی ها است:

  • داشتن مقاومت بالا نسبت به خوردگی
  • دوام بالا در برابر آسیب های مکانیکی
  • داشتن انعطاف پذیری مناسب
  • قابلیت پوشانندگی سیم ها بر حسب نوع شیلد بین 40 تا 100 درصد
  • برخوردار بودن از استحکام کششی

توجه کنید

برای مشاهده انواع سیم و کابل با قیمت مناسب بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

انواع کابل شیلد

با توجه به مزیت هایی که شیلد ها دارند در بسیاری از کابل ها مورد استفاده قرار می گیرند.

1 . کابل شیلد دار قدرت

این کابل ها حتما الزامی است که از نوع شیلد دار باشند، مصارفی که این کابل ها دارند ازجمله آن ها برای تابلوی توزیع برق در نیروگاه ها، و روشنی خیابان ها و … کابل شیلد دار قدرت در شرایط مختلفی همچون زیر خاک ، فضای باز، درون آب و کانال‌های مختلف از مقاومت بالایی برخوردار خواهد بود.

  •  
کابل شیلد

2 . کابل شیلد دار افشان

این کابل قابل استفاده در تابلو های فرمان است که در آن ها از شیلد بافته شده ی مسی قلع اندود استفاده می شود.

3 . کابل شیلد دار فرمان و کنترل

این کابل برای انتقال سیگنال‌های آنالوگ و دیجیتال طراحی شده است. کابل‌های کنترل و فرمان در گروه کابل‌های فشار ضعیف قرار می‌گیرند. میدان‌های مزاحم تاثیرات مخربی بر انتقال داده‌ها در این کابل می‌گذارند . از این رو برای جذب میدان‌های مغناطیسی مزاحم و جلوگیری از ایجاد نویز در این کابل‌ها از شیلد استفاده می‌شود.

4 . کابل شیلد مفتولی

این کابل نسبت به کابل‌های افشان مقاومت کمتری دارند. این کابل‌ها برای کاربردهای فشار قوی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به منظور جلوگیری از هدررفت انرژی برق و کنترل نوسانات.

کلیک کنید

پس از آشنایی با کابل شیلد دار در صورتی که قصد خرید این کابل را داشتید می‌توانید وارد فروشگاه اینترنتی گویا کابل شوید و پس از مشاهده انواع کابل شیلددار و مقایسه قیمت‌ها با یکدیگر اقدام به خرید نمایید 🙂

کاربرد کابل شیلد

این کابل ها برای مصارف مختلفی طراحی و مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا استفاده از کابل های شیلد در مکان هایی خواهد بود که دارای نویز می باشد. برای مثال مکان هایی که ممکن است کابل ها در معرض بارهای الکتریکی قرار بگیرد یا مکان هایی که شدت امواج الکترومغناطیس بالا می باشد، مانند اطراف دکل های ارتباطی و مخابراتی و در غیر این صورت در مکان های عادی استفاده از این کابل لازم نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *