دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید کابل شبکه

راهنمای خرید کابل شبکه

برای این که بتوانیم یک کابل شبکه مناسب برای شبکه خود پیدا کنیم بهتر است با راهنمای خرید کابل شبکه آشنایی داشته باشیم. با توجه به این که اطلاعات رد و بدل شده در یک شبکه بسیار اهمیت دارد و در کنار آن باید به مدیریت درست زمان بپردازیم، لازم است تا کابل شبکه ای که متناسب با نیاز و کار ما باشد انتخاب کنیم. در راهنمای خرید کابل شبکه سعی می شود تا اطلاعات کاملی در رابطه با انواع مختلف کابل شبکه در اختیا شما قرار داده شود تا با آگاهی لازم نسبت به خرید آن اقدام کنید. در رابطه با راهنمای خرید کابل شبکه در ابتدا باید بدانید که، این کابل ها از لحاظ ساختار به سه دسته تقسیم می شوند. روکش کابل که از جنس PVC یا LSZH باشد، 3 زوج سیم از جنس مس که به هم تابیده اند و جداکننده سه زوج، تقسیم بندی صورت گرفته در این مورد است. گاهی این تقسیم بندی بر اساس نوع کابل که ممکن است یکی از حالت های فویل، سیم ارت، شیلد، روکش PE و محافظ  Steel Armordedباشد، انجام می گیرد. در راهنمای خرید کابل شبکه دانستن این نکته ضروری است که این کابل ها با توجه به مکانی که نصب خواهند شد به دو گروه Indoor که برای داخل ساختمان وOutdoor  که برای فضای باز است تقسیم می شوند. کابل های شبکه که برای محیط داخل ساختمان استفاده می شوند از جنس PVC هستند و بر اثر عواملی مانند نور خورشید، رطوبت، گرما، سرما و … دچار آسیب می شوند و بعد از مدتی دچار فرسودگی خواهند شد. ولی کابل های مورد استفاده در فضای باز یک روکش اضافی دارند که در برابر این عوامل مقاوم هستند.

موارد مورد توجه در راهنمای خرید کابل شبکه

قبل از این که اقدام به خرید کابل شبکه کنید بهتر است دیتا شیت مربوط به آن را با دقت مطالعه کرده و با نیاز های خود مقایسه کنید. این مقایسه باعث می شود تا بدانید که، آیا کابل خریداری شده می تواند پاسخگوی شبکه شما باشد یا خیر. در راهنمای خرید کابل شبکه باید فاصله ی مورد استفاده از کابل در شبکه را بررسی کنید. بعضی از کابل ها در هر فاصله و متراژی نمی توانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. پس در انتخاب کابل به فاصله رایانه ها با سویچ یا فاصله رایانه ها با روتر توجه داشته باشید تا کابل خریداری شده بتواند این فاصله را پشتیبانی کند. نکته ی مورد توجه در راهنمای خرید کابل شبکه، پهنای باند قابل دستیابی در شبکه است. هر کابلی با توجه به مراحل تولیدی که پشت سر می گذارد سرعت انتقال و پهنای باند مخصوص به خود را دارد. در هنگام خرید کابل با توجه به میزان پهنای باندی که نیاز دارید می توانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. مسیر عبور کابل در شبکه می تواند موضوع دیگر قابل بحث در راهنمای خرید کابل شبکه باشد. در هنگام راه اندازی شبکه به این نکته توجه داشته باشید که اگر در مسیر کابل شما کابل های دیگری مانند کابل برق فشار قوی، موتور برق صنعتی، چال آسانسور و هر نوع دستگاهی که ایجاد میدان مغناطیسی می کند، باید از یک کابل شبکه با سیگنال بالاتر استفاده کنید. 

نکات مهم

اگر بخواهیم چند نکته اجمالی در مورد راهنمای خرید کابل شبکه بیان کنیم که به شما کمک کند می توان به نوع سوکت ها اشاره کرد. نوع سوکت برای شبکه رشته ای و مفتولی متفاوت است پس در خرید به سوکت کابل توجه کنید. نکته بعدی در مورد مستقیم یا کراس بودن شبکه است که در هر دو صورت می توان از یک نوع کابل شبکه استفاده کرد چرا که این کابل ها طوری طراحی شده اند که خودشان خطوط انتقال و دریافت را شناسایی می کنند. رنگ سیم هایی که در داخل کابل شبکه استفاده شده اند معنی و مفهوم خاصی ندارند و در راهنمای خرید کابل شبکه تقریبا بی تاثیر است. در خرید کابل توجه داشته باشید که اگر یک کابل با سرعت انتقال بالا خریداری کردید، مطمئن باشید که سایر تجهیزات شبکه شما این سرعت را پشتیبانی می کند یا خیر و در تکمیل این موضوع باید گفت که سرعت شبکه از پایین ترین سرعت انتقالی که در سرتاسر شبکه وجود دارد پیروی می کند. یعنی اگر یکی از دستگاه های شما در شبکه سرعت پایینی داشته باشد کل شبکه از آن سرعت پایین پیروی می کند.

راهنمای خرید کابل شبکه -۲

کارشناسان گویا کابل مقالات دیگر در زمینه‌های زیر برای شما جمع‌آوری کرده‌اند.

حتما مطالعه کنید و در صورت داشتن سوال حتما با کارشناسان گویا کابل تماس بگیرید و از راهنمایی آن‌ها استفاده کنید.

از کابل کواکسیال افشان مدل RF جهت حمل کردن سیگنال هایی که موجود در فرکانس رادیویی است ، بهره برده می شود . آن ها کابل ورودی از نوع استاندارد در داخل تلویزیون ها می باشند و دارای یک پین منفرد هستند که روی قسمت ورودی RF بر روی دستگاه نصب می گردند .

کابل های RG-6 از رسانای عظیم تری برخوردار هستند ، لذا مقدار و نوع سیگنال مناسب تری را ارائه می دهند . آن ها دارای یک عایق مدل دی الکتریک بسیار ضخیم تری میباشند و با شکل محافظ متفاوتی ساخته شده اند و به آن ها اجازه می دهد سیگنال های سطح گیگا هرتز را به طور مناسب تری مدیریت کنند . از آن جا که این مدل از کابل از ضخامت کمتری برخوردار است ، می شود که آن را به آسانی در دیوار ها و یا در سقف ها نصب نمود .        

این کابل نیز دارای یک رسانای مرکزی بسیار نازک می باشد. این کابل نیز انتخاب مناسبی در یک دوره زمانی کوتاه مدت و انتقال دادن فرکانس به میزان پایین می باشد .

کابل RG-11 به دلیل ضخامت نسبت به انواع دیگر کابل کواکسیال به راحتی قابل تشخیص است که این امر کار با آن را دشوارتر می کند . با این حال ، سطح میرایی کمتری نسبت به RG-6 یا RG-59 ارائه می دهد ، به این معنی که می تواند داده ها را برای مسافت های طولانی تر حمل کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *