دسته‌بندی نشده

رابط کابل کواکسیال | همه چیز درباره رابط کابل کواکسیال

رابط کابل کواکسیال

موارد استفاده از رابط کابل کواکسیال چیست؟

کابل های کواکسیال به دلیل فرکانس بالایی که در انتقال داده ها برای مسافت های طولانی دارند می توانند بدون این که هیچ مشکلی ایجاد نمایند منتقل کنند. که با این حال بعضی اوقات در مصارف خانگی یا برای استفاده در موارد صنعتی نیاز به یک رابط کابل کواکسیال برای وصل کردن  این کابل ها لازم می شود که با متصل کردن آن کابل ها بهم بتواند کار خو را به نحو احسن انجام دهد.

رابط کابل های کواکسیال در مقابل شرایط جوی و مشکلات ناشی از آن مانند بارش باران و رعد وبرق و رفتن برق  از کابل های کواکسیال محافظت می نماید و مانع انفجار سیگنال های سیستمی در ارتباطات مایکروویو  و در تلویزیون و در رادیو و همچنین ایستگاه های پایه تلفن های همراه و در ارتباطات بی سیم ماهواره می گردد و از آسیب هایی که از اضافه ولتاژی که توسط رعد و برق ایجاد می گردد جلوگیری لازم را به عمل می آورد و از وسیله های برقی محافظت می کند.

برای آشنایی کامل با کابل کواکسیال مقاله زیر را بخوانید.

لیست قیمت سیم و کابل آلومینیومی

اطلاعات اولیه در مورد رابط کابل کواکسیال

با استفاده کردن از این رابط کواکسیال  بر روی کابل های کواکسیال که وظیفه حمل داده های اطلاعاتی و سیگنال ها را دارد را به خوبی منتقل می نمایند و همچنین بدون بروز هیچ مشکلی و با طول عمر زیاد اقدام به فعالیت خود می کند.

به هنگام خرید رابط کواسیال باید به بعضی نکات توجه کرد برای مثال در بعضی از رابط کواکسیال دارای شرایط محافظتی هستند ولی در بعضی از آن ها این شرایط وجود ندارد برای همین علت باید در هنگام خرید رابط کواکسیال بعضی موارد را مد نظر گرفت.

رابط کابل کواکسیال

در چه شرایطی از رابط کابل کواکسیال استفاده می کنیم؟

برای این که رابط کابل کواکسیال کار خود را بدون مشکل و به درستی انجام دهد در ابتدا باید شناسه رابط ورودی و خروجی دستگاه اتصال و همچنین خروجی حفاظت رعد و برق را شناسایی نمایید. بعد از بروز یک خطا در انتقال سیگنال روی خط باید سریعا جویای علت آن شده و دلیل آن را بیابیم. اگر محافظ رعد برق دچار مشکل شود باید هر چه سریع تر اقدام به تعویض آن گردد چون در این حالت نمی تواند به خوبی وظیفه خود را انجام دهد و موجب آسیب جدی به وسیله شما می شود.

باید به هنگام سیم کشی به نکات مختلف توجه نمود برای مثال به هنگام سیم کشی سیم رعد و برق به کوتاه ترین سیم زمینی جوش داده شود و انتهای دیگر سیم هم به سیم محافظ رعد و برق وصل شود به طوری که مقاومت پایه ی آن بیش تر از 4 امگا باشد. این محصول به عنوان رابط خارجی محسوب نمی شود البته در بعضی از رابط کابل کواکسیال احتمال وجود چنین شرایطی است برای همین دلیل موقع خرید بایدکاتالوگ رابط کابل کواکسیال را مطالعه نمایید و از این موضوع مطمئن شوید.

انواع رابط کابل کواکسیال

از انواع کابل کواکسیال می‌توان کابل کواکسیال افشان و کابل کواکسیال صوتی را نام برد.

انواع کابل های کواکسیالی که از رابط کابل کواکسیال استفاده می کنند در زیر به آن ها توضیح داده شده است. کابل هایی که برای تلویزیون و ماهواره مورد استفاده قرار می گیرند و کابل هایی که برای مسافت های طولانی و ساختمان های بزرگ مورد استفاده می گردد  و کابل هایی که در سیستم های دوربین های مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد. اکثر کابل های کواکسیال نیاز به رابط کابل کواکسیال برای محافظت از ارسال داده ها دارند که بایر به هنگام خرید کابل های کواکسیال حتما به این موضوع که از چه نوع کابلی استفاده قرار است بکنید دقت نمایید و برای همین علت است که  انتخاب کردن نوع کابل بر روی قیمت کابل کواکسیال هم تاثیر گذار خواهد بود. و باید موقع خرید رابط کابل کواکسیال به این گزینه نیز توجه داشته باشید که از نوع رابط کابل کواکسیال دارای محافظ برای دستگاه شما باشد.

نحوه استفاده

علاوه بر نحوه نصب کابل کواکسیال باید بدانیم که نحوه استفاده از رابط کابل کواکسیال به این صورت است که روکش بیرونی را در حدود 5/1 سانتی متر می بریم وجدا میکنیم بعد شیلد مسی را بر روی کابل برگردانده و روکش داخلی و مغزی کابل را به صورتی که به مغزی داخلی کابل آسیب نرسد جدا می کنیم و رابط کابل را بر روی کابل وصل کرده و از اتصال نشدن تار های شیلد با مغزی اطمینان حاصل نماید.

خرید کابل کواکسیال

برای خرید کابل کواکسیال در ایران یک راه ساده و راحتی وجود دارد که نیازی به مراجعه فیزیکی نیست، برای این کار می توان با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی در فضای وب آن را سفارش و درب منزل تحویل گرفت. اغلب کابل کواکسیال ها از کشورهای دیگر وارد کشور می شوند، در نتیجه معمولا برای خرید کابل کواکسیال ایرانی تقاضای بیشتری در بازار وجود داشته و مراکز فروش کمک بیشتری به خریداران می کنند.

هر گونه نظرات و سوالات خود را در رابطه با رابط کابل کواکسیال از طریق نظرات با ما مطرح کنید.

کارشناسان گویا کابل در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخگوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.