دسته‌بندی نشده

خرید کابل مناسب برای دستگاه جوش

خرید کابل جوش

در این مطلب از گویاکابل به موضوع کابل جوشکاری می‌پردازیم. برای این که بهتر بدانیم که یک کابل مناسب برای دستگاه جوش چگونه است ابتدا باید به نحوه عملکرد دستگاه جوش با قوس الکتریکی به روش الکترود و نقش این کابل در این سیستم بیاندازیم . این کابل کابلی است که در مدار های الکتریکی جوشکاری استفاده می شود این کابل از یک رسانای استاندارد در سایز  AWG 8 تا kcmil 500 تشکیل شده است. کابل جوش دارای یک لایه عایق حرارتی نئوپرن میباشد. معمولا این کابل دماهای 90 تا 150 درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند و به داشتن انعطاف و دوام بالا شهرت دارد.

کابل جوش

ویژگی های کابل جوش مناسب

» یکی از مهمترین ویژگی های کابل جوشکاری قدرت می باشد. به حداکثر مقدار جریان الکتریکی که کابل بتواند عبور دهد را قدرت کابل می گویند. با ظرفیت جریان یا درجه آمپر می توانیم که قدرت یک کابل جوش مناسب را تشخیص دهیم.

» ویژگی بعدی کابل جوش دمای محیطی و تاثیر آن روی کابل جوش می باشد. معمولا برای دمای 30 درجه سانتی گراد کابل مناسب درجه بندی می شود.

توجه کنید

برای اطلاع از لیست قیمت انواع سیم و کابل کلیک کنید

» از دیگر ویژگی هایی که می توان نام برد طول کابل جوشکاری است. کابل های کوتاهتر می توانند جریان بیشتری نسبت به کابل های طولانیتر با همان قطر داشته باشند.

» یکی دیگر از ویژگی های کابل جوشکاری جنس کابل می باشد که توجه داشته باشید گرچه مس هدایت کننده الکتریکی بسیار خوبی می باشد اما تا حدی مقاوت در برابر جریان را دارد، پس مقاری از تولید گرما به دلیل مقاومت در کابل رخ خواهد داد.

ویژگی های دستگاه جوش

برای انتخاب یک دستگاه مناسب حتما این ویژگی ها را در نظر داشته باشید:

  1. توجه به لوازم جانبی دستگاه جوش: به یاد داشته باشید که اغلب این دستگاه ها به همراه یک کابل رابط و یک انبر الکترود عرضه می شوند. که کابل وظیفه انتقال جریان به انبر و در نهایت به الکترود را بر عهده دارد. انبر الکترود نیز توانایی نگه داشتن الکترود با شماره های متفاوت را بر عهده دارد.
کابل جوش
  1. توجه به شدت جریان تولیدی دستگاه: دستگاه های قوس الکتریک توانایی های متفاوت در تولید شدت جریان داشته و اصلی ترین وجه تمایز و نکته قابل توجه میزان شدت جریان تولیدی دستگاه است. میزان شدت جریان مورد نیاز، رابطه مستقیم با شدت جوشکاری و ضخامت قطعه کار دارد. 
  2. توجه به چرخه عملکرد دستگاه جوش: مدت زمانی که دستگاه بتواند بی وقفه جوش کاری کند و پس از کار برای خنک شدن به وقفه زمانی نیاز دارد را چرخه عملکرد دستگاه جوش می گویند.

کابل جوش

برای خرید کابل جوش روی لینک زیر کلیک کنید

نحوه اتصال کابل به دستگاه جوش

شاید سوالات زیادی در مورد نحوه اتصال کابل به دستگاه جوش برای شما به وجود آمده باشد که لازم به ذکر است که بگوییم اتصالات خروجی دستگاه های جوش درپلاریته مثبت به این صورت تعریف می شوند که قطب مثبت در جوش آهن به واسطه الکترود باید به کابل انبر جوش متصل شود و قطب منفی تعیین شده به کابل اتصال نیز وصل می شود. چرا که در این حالت پاشش کمتر و کیفیت بالا و جوش نرم تر را مشاهده خواهیم کرد. به این نکات توجه کنید که :

» اتصال کابل های جوش به صورت پلاریته مثبت: که در بعضی دستگاه ها خروجی ها علامتی ندارند و یا به صورت اشتباه نام گذاری می شوند. وقتی که شما یک جوش بی کیفیت و با پاشش زیاد را مشاهده کردید جای انبر اتصال و انبر جوش را تغییر دهید.

 » اتصال کابل های جوش به صورت پلاریته منفی: که جابه جا کردن کابل اتصال و انبر جوش به دستگاه آسیبی نمی رساند بلکه کیفیت جوش در حالت نا مناسب قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.